Om bedrijven te helpen hun verkoop en merkbekendheid tijdens de feestdagen te vergroten, introduceert Google Ads nieuwe sjablonen voor videoadvertenties met seizoensthema’s.
De sjablonen hebben visuele en audio-elementen die zijn ontworpen rond de volgende feestdagen en momenten:
Diwali Chanoeka Kerstmis Black Friday (horizontale + verticale sjablonen)
Adverteerders kunnen sjablonen aanpassen met afbeeldingen, logo’s, merkkleuren en tekst.
Alle sjablonen, behalve Black Friday, staan maximaal twee afbeeldingen, één logo en zes tekstgebieden toe.
Beide versies van de Black Friday-sjabloon staan maximaal vijf afbeeldingen, één logo en zes tekstgebieden toe.
Geef Google de creatieve middelen en het zal ze samenvoegen tot een video.
Video’s die zijn gemaakt met Google Ads-sjablonen, kunnen worden gebruikt met elke campagne die video ondersteunt, inclusief best presterende campagnes, video-actiecampagnes en app-campagnes.
Hier is een nadere blik op elk van de nieuwe sjablonen.
Chanoeka-videoadvertentiesjabloon
Deze videoadvertentiesjabloon simuleert het openen van een inpakpapier met Chanoeka-audio en -beelden.
Zie hieronder een voorbeeld:
Diwali-videoadvertentiesjabloon
Deze videoadvertentiesjabloon simuleert het openen van een inpakpapier met audio en beeld met Diwali-thema.
Zie hieronder een voorbeeld:
Sjabloon voor kerstvideoadvertentie
Deze sjabloon richt zich ook op het openen van cadeaus, met audio en beeld met kerstthema.
Zie hieronder een voorbeeld:
Sjablonen voor Black Friday-videoadvertenties (horizontaal + verticaal)
Deze sjabloon is iets generieker dan de andere seizoenssjablonen. Het richt zich op kopen in plaats van geven en heeft meer beeldzones.
Bekijk hieronder voorbeelden van de horizontale en verticale versies van de Black Friday-advertentiesjabloon:
beschikbaarheid
De nieuwe seizoensgebonden videoadvertentiesjablonen zijn nu beschikbaar voor alle adverteerders.
Google is van plan de komende maanden meer sjablonen toe te voegen die van toepassing zijn op seizoensmomenten.
bron: Google
Uitgelichte afbeelding: imcsike/Shutterstock

Hey, ik ben Brent, en ik speel al een lange tijd mee in de SEO scene. Ik ben vooral heel actief in de Amerikaanse markt, en hou dan ook wel van een uitdaging. Ik ben sinds kort aan het uitbreiden binnenin de Benelux, en besluit hier dan ook te oversharen!
Wil je meer leren, klik dan op lees meer!